TRAFİK SİGORTASI

TRAFİK SİGORTASI

Zorunlu olsada ek teminatlarla zengileştirebilmek serbest...

Trafik sigortası, karayolları motorlu araçlar zorunlu mali sorumluluk sigortası olarak 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu’na tabi olan ve trafiğe çıkan her aracın sahip olması zorunlu sigorta ürünüdür. 

Trafik sigortası herhangi bir kazada diğer araç veya üçüncü şahıslara karşı verebileceğiniz maddi hasar ve kayıplara karşı sizi ve aracınızı güvence altına alır.  

Zorunlu Trafik Sigortası Genel Şartları

Zorunlu trafik sigortası, trafikte meydana gelebilecek kazalar veya hasarların maddi olarak karşılanmasını sağlayan sigorta türüdür. Sigortanın genel şartları içerisinde bulunan pek çok madde, hak sahiplerinin kaza ile karşı karşıya kaldığında eksikleri tamamlamasını karşılamaktadır.

Zorunlu trafik sigortası fiyat teklifi maddi anlamda yüksek oranda eksiklerin giderilmesini sağlayabilmekte ve kişiye özel fiyat avantajı sağlamaktadır. Zorunlu trafik sigortaları aynı zamanda kişiye özel sigortalar olarak da adlandırılabilmektedir. Sigortacının üstlenmiş olduğu zorunluluk, zorunlu trafik sigortasındaki limitlere göre uygulanmaktadır.

 

Zorunlu sigorta limitleri, tavan fiyatlar olarak tespit edilen doğru ücretlerle doğru orantılı olmaktadır. Yaşanan kaza veya hasar durumlarında zararın karşılanması veya minimuma indirilmesi bakımından harcanacak masraflar sigortacı tarafından karşılanıyor. Genel şartlarda bulunan düzenlemelerde pek çok kişinin can ve mal kaybının minimum seviyeye indirilmesini sağlayan zorunlu trafik sigortası hak sahibini hukuki olarak da güvence altına alır.

Adres

Bize ulaşın

Bize yaz

  • Gri LinkedIn Simge
  • Facebook
  • Instagram

İnönü Bulvarı İnanç Apt. Kat:1  No:202 Yenişehir- Mersin- Türkiye

0324 329 22 72

Bizi takip edin

Kampanyalardan Haberdar Olun