Ara

Özel Sağlık Sigortası Nedir?


Özel sağlık sigortası ile kişisel tercihleriniz ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda belirlediğiniz teminatlarda poliçe yaptırarak sağlık giderlerinizi güvence altına alabilirsiniz. Sağlık Sigortaları kişiye özel olup, farklı planlarda sunulabilir. Doğru tercih yapmak için en önemli şey kendi ihtiyaçlarınızı doğru belirlemek olacaktır. 


Sonraki adımsa bu ihtiyaçlara uygun olan network ağını seçebilmek. Bir çok özel hastane ile anlaşma yapan sigorta şirketleri kendi anlaşmalı ağlarına göre hastaneleri A ve B network olarak gruplandırmaktadır. Kişi network ağını kendi tercih ettiği hastanelere göre belirleyebilir.TEMİNAT SEÇENEKLERİ NELERDİR?


Bir sonraki aşama kişi için en doğru olan planın seçilmesidir. Sağlık Sigortaları ana teminatları; 


Yatarak Tedavi Teminatı

Yatış gerektiren tedaviler, ameliyatlar ve hatta hastanede geçirdiğiniz süre içerisinde konaklayacağınız oda ve yemekleriniz dahil tüm giderlerinizi karşılar.


Yatarak + ayakta tedavi teminatı

Doktor gözetimine ihtiyaç duyduğunuz anda gerekecek muayene, doktorunuzun talep edebileceği tetkikler ile laboratuvar ve görüntüleme hizmetleri, hatta ilaçlarınızı dahi Ayakta Tedavi Teminatı kapsamına dahil etmeniz mümkün.

Her bireyin ihtiyacına uygun limitleri alabileceği bir plan mutlaka mevcuttur. Örneğin hastane kullanımınız fazla ise limitsiz ayakta tedavi planını, yılda bir kaç kez kullanıyorsanız 3.500 TL limitli ayakta tedavi planını seçebilirsiniz.


BAŞKA HANGİ TEMİNATLARI ALABİLİRSİNİZ?


Özel sağlık sigortası ile alabileceğiniz teminatlar bunlarla sınırlı da değil.


Özel sağlık sigortasıyla alınabilecek ek teminatlar;


Hamilelik ve doğum teminatı; Hamilelik döneminde oluşabilecek hamilelikle ilgili her türlü tetkik, tedavi ve muayene giderleri bu teminat kapsamında karşılanır.


Yeni doğan bebek teminatı; Doğum sonrası yeni doğan bebeğiniz için yapılan tetkikleri ve aşıları bu teminat kapsamına alabilirsiniz.


Check-up teminatı; Genetik incelemelerden, idrar ve kan tahlillerine, ultrasondan tüm vücut MR görüntülemesine kadar pek çok tetkiki içeren farklı check-up seçenekleri mevcuttur

Diş teminatı; Sigorta şirketlerinin vermis olduğu kapsam dahilinde diş tedavinizle ilgili ücretleri poliçeye dahil edebilirsiniz.Özel Sağlık Sigortası’nın Avantajları Nelerdir?


“Zaten sosyal güvencem var. Neden sağlık sigortasına ihtiyacım olsun ki?” diye düşünüyorsanız hemen cevap verelim: Özel sağlık sigortası, özel sağlık kuruluşlarına ödeyeceğiniz miktarların altında bir fiyatla her türlü sağlık hizmetinden bir sene boyunca yararlanabilmenizi sağlar.

Yani sigorta poliçenizde belirtilen yatarak ve ayakta tedavi olanaklarından bütçenizi yormadan, istediğiniz hastanede muayene olarak ya da tedavi görerek yararlanabilirsiniz.


Peki, yatarak ve ayakta tedaviye neler dâhildir?


Neler Yatarak Tedavi Kapsamına Girer?


 • Ameliyatlar

 • 24 saat yatış gerektiren ameliyatsız tedaviler,

 • Kemoterapi, radyoterapi ve diyaliz giderleri (24 saat yatış gerektirmese dahi),

 • TTB Asgari Ücret Tarifesi’ne göre ayakta veya yatarak yapılmasına bakılmaksızın 149 birime kadar olan cerrahi ve ortopedik müdahaleler,

 • Evde verilen tıbbi bakım hizmetleri,

 • Kaza ve hastalık sonucu gerekli hâle gelen el, kol, bacak, göz, meme protezlerine ilişkin giderler,

 • Acil durum tanımına uyan hallerde, yerinde müdahaleye veya en yakın sağlık kuruluşuna nakle ilişkin giderler,

 • Trafik kazası sonucu zedelenmiş dişlere uygulanan tıbbi ve cerrahi müdahaleler

 • Sigortalının yatarak tedavisi kapsamında gerçekleşen tedavisine ilişkin rehabilitasyon giderleri,

 • Ameliyat tazminat teminatı.


Neler Ayakta Tedavi Kapsamına Girer?


Ayakta tedavide tanı ve tedavi hastanede yatmayı gerektirmez. Bu çerçevede ayakta tedavi teminatlarına şu haller girmektedir:

 • Doktor muayenesi,

 • Reçeteli ilaç,

 • Görüntüleme masrafları,

 • Fizik tedavi giderleri,

 • Hastalığın tedavisi için gereken bandaj, byunluk, koltuk değneği, varis çorabı gibi,yardımcı tüm tıbbi malzemeler.


Özel Sağlık Sigortası Fiyatları Neye Göre Belirlenir?


Ödemeniz gereken Özel sağlık sigortası primleri; yaşınız, cinsiyetiniz, sağlık geçmişiniz ve poliçenize dâhil etmek istediğiniz ek teminatlar doğrultusunda şekillenir. Yani primler kişisel olarak hesaplandığı için “Özel sağlık sigortası ne kadar?” sorusuna verilebilecek net bir cevap yoktur.


Özel Sağlık Sigortası ve Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Arasında Ne Fark Var?


Eğer sağlığınızı güvence altına almak istiyorsanız bu süreçte “Özel sağlık sigortası mı, tamamlayıcı sağlık sigortası mı?” sorusu aklınızda oluşabilir. Öncelikle bu iki sigorta çeşidinin aynı olmadığını söyleyelim.

Tamamlayıcı sağlık sigortasını özel sağlık sigortasından ayıran en temel fark, anlaşmalı özel hastanelerde geçerli olmasıdır ve bu sigortaya sahipseniz ek ücret ödemeden muayene olabilirsiniz. Ayrıca tamamlayıcı sağlık sigortasından yararlanmak için SGK’lı olmanız gerekir. Özel sağlık sigortasından ise SGK’lı olmasanız bile yararlanabilirsiniz.


Daha fazla bilgi almak veya sağlık sigortası ile ilgili teklif almak için tıklayın.

4 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Adres

Bize ulaşın

Bize yaz

 • Gri LinkedIn Simge
 • Facebook
 • Instagram

İnönü Bulvarı İnanç Apt. Kat:1  No:202 Yenişehir- Mersin- Türkiye

0324 329 22 72

Bizi takip edin

Kampanyalardan Haberdar Olun