Ara

Ürün Geri Çağırma Sigortası (Recall)

Ürettiğiniz, sattığınız ya da dağıtımını yaptığınız ürünlerden dolayı müşterilerinizin veya nihai tüketicilerinizin uğrayabileceği hem fiziksel hem bedeni zararlara karşı kendinizi güvence altına alabilirsiniz.

NEDİR?


Ürün sorumluluk sigortası, hatalı üretim, hatalı ambalajlama veya etiketleme, tüketiciye yetersiz ya da yanlış bilgi verilmesi vb. nedenlerle ayıplı veya kusurlu hale gelen ürünlerden dolayı bedeni ve/veya maddi zarara uğrayan 3. Şahısların, ürünü üreten, montajını yapan, dağıtan veya satışını yapan işletmelerden talep edecekleri tazminatları teminat altına almaktadır.


Tüketicinin kullanımına sunulan ürünlerin verebileceği bedeni veya maddi zararlarda üreticinin yanında dağıtımını ve satışını yapan işletmeler de hukuken müteselsil sorumlu olduğundan Ürün sorumluluk sigortasına sadece üreticiler değil ürünün satışını ve dağıtımını yapan toptancılar, distribütörler ve perakende satıcılar da ihtiyaç duymaktadır.


Örneğin; otomotiv sanayine tedarikçi olarak hizmet vermektesiniz, ürettiğiniz malı nihai ürünü üreten firmaya satıyorsunuz ve ilgili firma sizin ürünlerinizi kullanarak hususi araç üretiyor. Bu aracın, sizin sattığınız ürünün kusurundan dolayı kaza yaptığını ve 3. şahıslara zarar verdiğini varsayalım, işte bu noktada firmanıza yöneltilebilecek tazminat taleplerini karşılayan ürün, Ürün Sorumluluk Sigortasıdır.
ÜRÜNLERİNİZİN AYIPLI OLDUĞUNU FARK ETTİNİZ,

BUNA KARŞI NASIL GÜVENCE ALABİLİRSİNİZ?Son örnekten devam edecek olursak, nihai ürün üreten firmanın ya da sizin, sattığınız ürünün ayıplı olduğunu vakitlice, monte edilmeden fark ettiğini varsayalım.

Böyle bir durumda üstlenmek zorunda olacağınız test, çalışan fazla mesai, imha, nakliye vb masraflarınızı Ürün Sorumluluk poliçenize Geri Çağırma teminatı ilave ederek teminat altına alabilirsiniz.


Daha fazlası için tıklayın.


14 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Adres

Bize ulaşın

Bize yaz

  • Gri LinkedIn Simge
  • Facebook
  • Instagram

İnönü Bulvarı İnanç Apt. Kat:1  No:202 Yenişehir- Mersin- Türkiye

0324 329 22 72

Bizi takip edin

Kampanyalardan Haberdar Olun