Ara

Ürün Sorumluluk Sigortası

En son güncellendiği tarih: Nis 4Ürettiğiniz, sattığınız ya da dağıtımını yaptığınız ürünlerden dolayı müşterilerinizin veya nihai tüketicilerinizin uğrayabileceği hem fiziksel hem bedeni zararlara karşı kendinizi güvence altına alabilirsiniz.


NEDİR?Ürün sorumluluk sigortası, hatalı üretim, hatalı ambalajlama veya etiketleme, tüketiciye yetersiz ya da yanlış bilgi verilmesi vb. nedenlerle ayıplı veya kusurlu hale gelen ürünlerden dolayı bedeni ve/veya maddi zarara uğrayan 3. Şahısların, ürünü üreten, montajını yapan, dağıtan veya satışını yapan işletmelerden talep edecekleri tazminatları teminat altına almaktadır.


Tüketicinin kullanımına sunulan ürünlerin verebileceği bedeni veya maddi zararlarda üreticinin yanında dağıtımını ve satışını yapan işletmeler de hukuken müteselsil sorumlu olduğundan Ürün sorumluluk sigortasına sadece üreticiler değil ürünün satışını ve dağıtımını yapan toptancılar, distribütörler ve perakende satıcılar da ihtiyaç duymaktadır.


ÖRNEK;


Otomotiv sanayine tedarikçi olarak hizmet vermektesiniz, ürettiğiniz malı nihai ürünü üreten firmaya satıyorsunuz ve ilgili firma sizin ürünlerinizi kullanarak hususi araç üretiyor. Bu aracın, sizin sattığınız ürünün kusurundan dolayı kaza yaptığını ve 3. şahıslara zarar verdiğini varsayalım, işte bu noktada firmanıza yöneltilebilecek tazminat taleplerini karşılayan ürün Ürün Sorumluluk Sigortasıdır.Daha fazlası için tıklayın.

15 görüntüleme

Adres

Bize ulaşın

Bize yaz

  • Gri LinkedIn Simge
  • Facebook
  • Instagram

İnönü Bulvarı İnanç Apt. Kat:1  No:202 Yenişehir- Mersin- Türkiye

0324 329 22 72

Bizi takip edin

Kampanyalardan Haberdar Olun