Ara

FERDİ KAZA SİGORTALARI HAKKINDA BİLMENİZ GEREKENLER


Günlük yaşantınızda iradeniz dışında oluşabilecek kazalar sonucu uğrayabileceğiniz zararlara karşı maddi teminat güvencesi sağlar.
Teminatlar nelerdir?

Sürekli Sakatlık Teminatı (Ana Teminat)

Uğrayacağınız bir kaza sonucu sürekli sakat kalmanız halinde, poliçede belirtilen limit dahilinde ve maluliyet oranlarına göre ödeme yapılmaktadır. 

Vefat Teminatı

Kaza sonucu sigortalının vefatı halinde, poliçede belirtilen limit dahilinde yasal mirasçılarına veya poliçede belirtilmiş olan kişilere tazminat ödenmektedir. 

Tedavi Masrafları Teminatı

Uğrayacağınız bir kaza sonucu yaralanmanız halinde, yapılacak tüm tedavi ve diğer tıbbi giderler, poliçede belirtilen limit dahilinde, poliçe kapsamına dahildir.

Gündelik İş Görmezlik Teminatı

Uğrayacağınız bir kaza sonucu geçici olarak çalışamayacak durumda olmanız halinde, çalışamayacağınız her gün için, poliçede belirtilen limit dahilinde, tazminat ödenmektedir.

Teminat dışı kalan haller nelerdir?

-Herhangi akıl ve ruh haleti ile olursa olsun,intiharın veya intihara teşebbüsün,

-Uyuşturucu madde,ilaç ve zararlı madde kullanımının,

-Harp veya harp mahiyetindeki harekat,ihtilal,isyan,ayaklanma veya bunlardan doğan iç kargaşalıklar,

-Grevlere, lokavt edilmiş işçi hareketlerine, halk hareketlerine kavgalara iştirak,

-Cürüm ve cinayet işlemek veya bunlara teşebbüs.

BİRAZ DAHA AÇALIM ?


Hayattaki kötü sürprizleri de açıksanız önlem almanız gerektiğinin de bilincindesinizdir. Belki bunu gerçekleştirmek için nasıl bir yol izleyeceğini bilmiyor olabilirsiniz. Ferdi kaza sigortası sayesinde geleceğe daha güvenli şekilde bakarak başınıza bir şey gelse dahi  aile bireylerinizi güvence altına almanız mümkün!

Şimdi, ferdi kaza sigortası hakkında merak edilenlere bir yanıt verelim.Nedir?

Ferdi kaza sigortası, kaza ve seçilen ek teminatlar doğrultusunda hastalık veya doğal afet durumunda geçerli olan bir sigorta türüdür. Ferdi Kaza Sigortası ile; poliçenizde belirtilen ve sigortalının yani sizlerin iradesi dışında gerçekleşen kaza sonucu sürekli sakatlık durumunda sizleri, kaza sonucu vefat durumunda ise sigortalının poliçenizde belirtilen kişiler güvence altına alınır.


Ne İşe Yarar?

Ferdi kaza sigortasının amacı, poliçede belirtilen durumlara yani beklenmedik kazalara karşı size maddi ve manevi güvence sunmasıdır. Olası bir kaza durumunda, poliçede belirtilen teminat ve limitler doğrultusunda tazminat ödemenizi alabilir, sürekli sakatlık durumunda maddi ve manevi kaygılarınızın azalmasını sağlayabilirsiniz. Kaza nedeniyle vefat tazminatı ise sigortalının yakınlarının yaşayabileceği maddi sorunları azaltmayı amaçlar.


Neden Yaptırmalıyım?

Bugün ya da yarın neler yaşayacağınızı biliyor musunuz? Hayır, bunu kimse bilemez! İşte, tam da bu nedenle ferdi kaza sigortası yaptırmalısınız. Bahsettiğimiz gibi bu sigorta teminatları sayesinde başınıza gelebileceğini öngöremeyeceğiniz durumlar karşısında güvence sunar. 

Ne içeriyor?

Ferdi kaza sigortası ana teminatları, kaza nedeniyle sürekli sakatlık ve vefat tazminatlarıdır. Fakat ek teminatlar ya da kapsamlı ferdi kaza sigortası ürünleri tercih edilerek güvence kapsamı genişletilebilir. Örneğin kaza sonrası tedavi masrafları, gündelik tazminat, hastalık sonucu sürekli sakatlık, gündelik hastane ya da yoğun bakım tazminatı, poliçenize dâhil edebileceğiniz teminatlardır.

Ferdi Kaza Sigortası Zorunlu mu?

Ferdi kaza sigortası, bireysel olarak yaptırılması zorunlu bir sigorta türü değildir. Fakat bir seyahat acenteniz varsa düzenlediğiniz tur kapsamında seyahat eden yolcular adına ferdi kaza sigortası yaptırmanız Türkiye Sigorta Birliği tarafından zorunlu hale getirilmiştir.


Ferdi Kaza Sigortası Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Her sigorta ürününün fiyatı farklı kriterler değerlendirilerek belirlenir. Ödemeniz gereken ferdi kaza sigortası primleri ise yaşınız, mesleğinizin risk durumu ve seçtiğiniz sigorta ürünü ya da poliçenizde yer alan teminatlar doğrultusunda hesaplanır.


Bir Kazada Sigorta Ne Kadar Öder?

“Ferdi kaza sigortası ne kadar?” sorusu gibi bu soruya da net bir cevap vermek mümkün değil haliyle.  Çünkü kaza sonrası sigortalının ya da ailesinin almaya hak kazandığı tazminat tutarı; poliçede belirtilen teminatlar, şartlar ve limitler doğrultusunda değişiklik gösterebilir. Tazminata hak kazanabilmek için kapsam dışına çıkmamak, şartları yerine getirmek gerekir.


Ferdi Kaza Sigortası Nasıl Yapılır?

Eğer kendinizi ve ailenizi hayatta karşılaşabileceğiniz kötü sürprizlere karşı korumak istiyorsanız ferdi sigortası yaptırmak için birkaç dakikanızı ayırmanız yeterli. Gürsel Alişan Sigorta’da, Ferdi Kaza Sigortası  ve daha fazlası için tıklamanız yeterlidir.


15 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Adres

Bize ulaşın

Bize yaz

  • Gri LinkedIn Simge
  • Facebook
  • Instagram

İnönü Bulvarı İnanç Apt. Kat:1  No:202 Yenişehir- Mersin- Türkiye

0324 329 22 72

Bizi takip edin

Kampanyalardan Haberdar Olun